Vítejte na stránkách světa plného zábavy

« Zpět

Rozhovor s manažerem týmu Fk Relax

13.11.2012

Dnes si popovídáme s kapitánem a manažerem vítězného mužstva Fk Relax Lukášem Turoněm. Přejeme příjemné počtení a doufáme, že se Vám rozhovor bude líbit. Připomínky nebo náměty nám posílejte na mail: info@svetplnyzabavy.cz

Ahoj Lukáši,

v první řadě přijmi od nás velkou gratulaci k Vašemu vítězství v této soutěži!

A dovol mi položit Ti pár otázek:

1. Dnes jste se stali mistry městské ligy Třinec 2012 v malé kopané. Můžeš vůbec popsat své bezprostřední dojmy a pocity?

Ahoj a Děkuji moc.  Je to super pocit zase zvítězit po dlouhé době v městské lize. O to víc si toho vážím, že se to povedlo zrovna letos, když jsme před nedávnem slavili krásně 25. leté výročí. Podařilo se zúročit naší přípravu a snahu, kterou jsme do toho jako mužstvo vkládali a letos to konečně vyšlo.

2. Cesta za titulem byla určitě dlouhá a klikatá. Jak se Vám to vlastně celé podařilo a kde se „lámal chleba“?

Cesta určitě jednoduchá nebyla, některé zápasy jsme museli dotáhnout na krev, abychom se radovali z vybojovaných bodů. Zlomový moment myslím byly utkání s SGM, kde jsme soupeře hlavně ve druhém zápase přehráli a přiblížili se tak k vítězství městské ligy. Tento zápas byl pro mě jako finále Městské Ligy.

3. O titul jste se snažili už hodně dlouho, v čem vidíš největší příčiny, proč zrovna letos to vyšlo?

Myslím, že po loňském roce, kdy jsme celou sezonu byli na čele tabulky a o první místo jsme přišli dva kola před koncem soutěže, jsme se poučili, že třeba jít zápas od zápasu a na každé utkání být 100% koncentrovaní, protože nikoho nemůžeme předem podcenit. Myslím si, že letos jsme tahali i více za jeden provaz a nakonec se to podařilo dovést do vítězného konce.

4. Na titul jste čekali dlouhých 11 let. Za tu dobu jste odehráli spoustu zápasů a v mužstvu se určitě vystřídalo mnoho hráčů. Najdou se aktivní hráči v týmu Relax, kteří zažili i titul z roku 2001?

Ano 11 let je dlouhá doba a za tu dobu proběhlo v Relaxu hodně změn. Jak ve vedení týmu, tak hlavně v hráčském kádru. Není vždy jednoduché poskládat to tak, aby z toho byl hned mistrovský titul.  Bohužel dlouho jsme se nemohli vyrovnat s hrací plochou, která více nahrávala technickým týmům. Nakonec se to přece jen podařilo, po loňském druhém místě dovést mužstvo k vítězství. Mezi hráče, které můžu jmenovat, zažili poslední titul v roce 2001: „Zdeněk Turoň, Lukáš Turoň, Petr Bartošek, Tomáš Friedl, Ivo Goryl, Jarda Vranka, Jan Sova, Radek Samek. Poslední tři jména hráčů, které jsem uvedl, se letos vrátili do mužstva. Dokonce Jarda  Vranka v Relaxu nepůsobil dlouhých 10 let a až letos se k týmu připojil. Je to až neuvěřitelné J a nakonec slaví opět titul...

5. Jak hodnotíš celou soutěž? Překvapil tě nějaký tým nebo naopak zklamal?

Myslím, že se soutěž oproti minulé sezoně trošku zlepšila. Co se výkonů jednotlivých mužstev týče, je stále co zlepšovat. Hlavně ty kontumační zápasy mě hodně zklamaly. Některá mužstva na to mají, aby s pořadím hodně zamíchaly. Jenže se pravidelně nescházejí a tímto celá soutěž trpí. Poděkovat bych chtěl určitě Zdeňkovi Ščigelovi, který se snaží celou ligu držet nad vodou.

6. Letos jste toho měli opravdu hodně, kromě městské ligy, se Relax zúčastnil několika turnajů v malé kopané. Jak se Vám podařilo obstát v konkurenci nejen místních, ale i zahraničních klubů a na kterém turnaji bys nechtěl příští rok chybět?

Letošní sezona byla opravdu pestrá, jednak jsme chtěli, to 25. leté výročí pořádně oslavit hlavně sportem. Po dlouhé době jsme se účastnili turnaje Starosta Cup. V Jablunkově na Montanus Cupu jsme konečně stanuli na bedně. Po dvou loňských 4. místech jsme letos skončili třetí. V Bystřici jsme na turnaji čtyř skončili první. První ročník turnaje na počest Rozhodčího Pavla Fujáka jsme vyhráli. Letošní sezóna byla pro nás velice úspěšná. Každopádně bychom nechtěli chybět v Jablunkově na Montanus Cup 2013, pokud se bude konat. Už se těšíme na druhý ročník Turnaje na Počest Rozhodčího Pavla Fujáka, který měl letos velkou úroveň. Na příští rok plánujeme i turnaj mimo náš okres, tak uvidíme, jak vše dopadneJ.

7.  Kromě turnajů a městské ligy jste letos zorganizovali také velkolepé setkání klubu FK Relax po 25 letech. Jak hodnotíš tuto pěknou akci?

Ta se podařila na 120%. Velká účast, nádherné počasí, perfektní prezentace mužstva za 25 let, spousta zábavy a jídla. Dobré ohlasy a veliká účast 40 lidí si myslím, že mluví za vše. Litovat mohou akorát ti, co se akce nezúčastnili. Každopádně veliké poděkovaní patři i světu plnému zábavy, které připravilo program celého dne, zakončené předáváním cen a umístění do sině slávy Fk Relax. Super snad společně oslavíme i další výročí. 

8. Vaše mužstvo se letos přihlásilo do zimní futsalové ligy. Jak vidíte své šance v této soutěži?

No myslím, že naše mužstvo bude mít trošičku problémy se systémem hry, ale věřím, že se vše zvládne. Jednak máme zkušené mužstvo. Jsem velice rád, že se konečně podařilo dát zimní ligu dohromady. Něco takového tady v Třinci chybělo. Za to patří velké díky Rosťovi Turoňovi, který tomu dává hodně času a síly.

9. Když se ještě vrátím trošku zpátky k městské lize, už toho máš odehráno opravdu hodně, vzpomeneš si na svůj první zápas? V kolika letech si začínal a za jaký mančaft?

Tak to jsi mě trošku dostal. Jestli se nepletu tak to bylo na podzim v roce 1997, ale odehrál jsem jen dva zápasy proti EDK a Šeřikovcům, protože jsem neměl dostatečné roky na ligu, která se hrála od 15 let, a mě bylo v ten čas teprve 14. Bylo to pro mě něco velkého, městskou ligu jsem hodně sledoval a strašně jsem si ji přál zahrát. Pamatuji si, že to mělo neskutečnou úroveň. Je krásné si na ty roky vzpomenout rád bych to ještě zažil.

10. Myslíš si, že se mladí hráči do mužstev městské ligy zase někdy vrátí?

Velice bych si to přál, aby se zájem o městskou ligu opět vzrostl, aby vznikla nová mužstva. Mladí lidé by se neměli bát se do něčeho takového pustit. Zorganizovat a zahrát si fotbálek na dobré úrovni. Myslím, že minulost má Městská liga pestrou, tak proč by neměla mít pestrou i budoucnost. Doufám, že se vše dá dohromady a začnou se nová mužstva hlásit.

11. A Jaké jsou další plány a vyhlídky pro mužstvo, které letos zvítězilo v městské lize? Jak se říká: „vítězná sestava se nemění“ plánujete přeci jen nějaké změny v kádru či ve vedení?

Teď je před námi velká oslava a pak se uvidí, co bude dál. Máme nato celou zimu dát mužstvo dohromady a připravit na nový ročník městské ligy. Obhajoba bude určitě těžká J. Letos nám k tomu přispěje i zimní futsalová liga na kterou se moc těšíme. Jinak bych velice rád poděkoval celému mužstvu, co pro Relax udělali. Je to krásné, jak můžeme celoroční práci završit velkým úspěchem, což se letos povedlo a můžeme si po posledním zápase zařvat Mistři!!!!!!!

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho hráčských i manažerských úspěchů a hlavně pevné zdraví.

Děkuji Lukáš Turoň

 

S pozdravem Rostislav Turoň

 

Aktuality

01.04.2022
Bezkonkurenční nabídka pro všechny děti v regionu!
Pro tento rok jsme pro děti základních a mateřských škol připravili speciální nabídku zábavních atrakcí v celém Moravskoslezském kraji.
31.07.2019
Pozvánka na Amatérský tenisový turnaj v Třinci!
V sobotu 31. srpna 2019 se uskuteční již 7. ročník amatérského turnaje v tenise. Přihlášky můžete podávat do 21. srpna 2019.
14.02.2018
Pozvánka na badmintonový turnaj Třinec 2018!
I letos pro Vás připravujeme amatérský badmintonový turnaj v singlu i double mix, který by měl proběhnout na konci března 2018. Pokud máte zájem můžete se přihlásit na mail: info@svetplnyzabavy.cz nebo telefonicky na tel: 774 897 140.

Všechny novinky »


  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage
  • imageimage